Nadal pobjedio Đokovića i osvojio Masters u Rimu

Nadal je pobjedio umornog Đokovića sa 6:0, 4:6, 6:1 i tako osvojio Masters u Rimu iz serije ATP 1000.

Nikada se nije desilo u duelima Nadala i Đokovića, odigranih 142 seta, da neko osvoji set sa nulom. Desilo se to danas. Očigledno je bilo da Đokoviću nedostajalo snage, da je bio premoren poslije duela sa Del Potrom i Dijegom Švarcmanom. Imao je manje vremena za odmor od Nadala koji je na startu bio dosta sviježiji, motivisaniji, odmorniji, spremniji za meč.

U drugom setu Novak nije dozvolio totalnu blamažu, te ga je riješio u svoju korist rezultatom 6:4. U trećem setu je Nadal odigrao briljantno kao i u prvom, te je slavio sa 6:1 i sasvim zasluženo slavio.

Nadal je na ovaj način osvojio 34. Masters turnir i sada je ponovo najbolji u toj kategoriji u historiji. Nadal kralj šljake i najbolji igrač na ovoj podlozi u historiji tenisa.

I sa ovim porazom je Đoković povećao prednost u odnosu na Nadala na prvom mjestu, ali ovaj duel će htjeti što prije da zaboravi.