Portland izborio playoff, Nurkić ponovo sjajan

Nevjerovatno dramatičnu utakmicu odigrali su Portland Trail Blazersi i Brooklyn Netsi, što je bio i posljednji “sudar” uoči reagularnog dijela NBA lige.

Na kraju je pobjedu u slavio tim našeg Jusufa Nurkića rezultatom 134:133, koji su tako izborili plasman u play-offu.

I pored toga što je tim Džanana Muse izborio davno play-off, odigrali su pošteno i korektno do samog kraja, a u posljednoj četvrtini su i vodili.

Ipak, nisu uspjeli pokvariti planove Portlandu, koji je u šokantnoj završnici ostao sa pola koša viška.

Jusuf Nurkić odigrao je sjajno, posebno u posljednjoj četvrtini. Ubilježio je 22 poena uz 10 skokova i tri asistencije, dok Musa nije dobio svoje minute u ovom susretu.

Inače, najefikasniji na utakmici bio je Damian Lillard koji je utakmicu završio sa ubačena 42 koša, a podijelio je 12 asistencija.

Naš Musa za Brooklyn nije ulazio u igru.