Ankara:Srpske odbojkašice su opet šampionke Evrope

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je Evropsko prvenstvo pošto je danas savladala domaćina Tursku sa 3:2 u setovima (21:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13).

Tako su Srpkinje uspele da se po treći put popnu na evropski tron, prethodno su to učinile 2011. i 2017. godine.
U prepunoj dvorani u Ankari pred 14 hiljada ljudi, Turska je uspjela da osvoji prvi set, ali na prilično težak način. Srbija je dobro otvorila prvi period igre, da bi domaćin preokrenuo rezultat serijom od 7:0 sredinom seta. Srbija je uspela da se približi na dve razlike, ali je na Turska slavila sa 25:21.

Uslijedio je zatim potpuni preokret izabranica Zorana Terzića koje su vodile tokom čitavog drugog seta i zasluženo stigle do izjednačenja – 25:21.

Slično je bilo i u trećem setu koji su i pored izjednačenja Turkinja pripao Srbiji identičnim rezultatom 25:21.
Uspjela je Turska u četvrtom periodu da uvede meč u neizvjesnu završnicu, Srbija je konstantno imala prednost, ali se igralo praktično “poen za poen”, pa je domaćin uspeo da se odlijepi i izjednači rezultat na 2:2 u setovima – 25:22.
Fantastična završnica usljedila je u petom setu. Turska je od samog početka meča imala prednost, u nekim trenucima i od tri razlike, ali potom se desilo izjednačenje pri rezultatu 9:9, da bi blokom Stefane Veljković Srbija po drugi put povela u trećem setu.

Nisu Srpkinje ispuštale prednost do kraja meča, pa su tako zasluženo odbranile titulu najbolje selekcije na Starom kontinentu.